Songs of Peace

Met een enorm Korenfestival hebben we een zekere wending in ons optreden naar buiten gemarkeerd.
Kerk en Vrede uitte zich tot nu toe vooral verbaal. In woord en schrift; boeken, brochures, discussies.
Nu beseften we dat zingen een goed aanvullend middel zou zijn om mee naar buiten te komen.

De vrede te binnen zingen! 
Om op adem te blijven.
Om mee onderweg te zijn.
Om onze droom te laten horen.
Om elkaar aan te herkennen.

  
2 juni 2014
HET VREDESLIED

Op de pelgrimstocht van gerechtigheid en vrede, maar dan zingend! 
Kerk en Vrede richt zich met dit project op de kerk die zich deel weet van de Vredesbeweging van God. Wereldwijd. Niet in de laatste plaats als aanmoediging en uitdaging.
We haken graag in op de 'Pelgrimage van gerechtigheid en Vrede' waartoe de 10e Assemblee van de Wereldraad van Kerken opgeroepen heeft in 2013. Daarbij moet alles overdacht worden wat kan leiden tot een Rechtvaardige Vrede. 'Zingend voortgaan' is de stijl die daarbij past.
We haken tegelijk in op het verschijnen van het 'Liedboek, zingen en bidden in huis en kerk' (2013). 
Kerk en Vrede heeft sinds jaar en dag materiaal geleverd voor de eredienst. Qua traditie met een zekere nadruk op verkondiging. Nu dan 'Het Vredeslied'. 

HET AANBOD NADER OMSCHREVEN
We willen in den lande 10 evenementen beleggen waarin uitgaande van het zingen van vredesliederen uit het Liedboek 2013 vredesthema's aan de orde komen in en buiten kerkelijke gemeenten en parochies.
DOELGROEPEN:

gemeenteleden en anderen, die van zingen houden. De nadruk ligt op het zingen van een aantal liederen, waar een paar opmerkingen bij gehouden worden.
​Mensen die uitgaand van vredesliederen de thematiek van oorlog en vrede willen verkennen/ uitdiepen. Dan ligt de combinatie met een spreker/inleider voor de hand. Het lied/ zingen is inleidend bedoeld.
Toerusting Predikanten en andere werkers in de kerk.
Op termijn willen we een variant ontwikkelen waarmee we op Bevrijdingsfestivals 5 Mei een aanbod kunnen doen.
INDELING NAAR FORMAT.

Een liturgische bijeenkomst. Zangdienst.
Een avondvullend programma van algemene aard.
Een onderdeel van een grotere bijeenkomst. Bv als er thema's van de Rechtvaardige Vrede aan de orde zijn: Vrede met de markt;
vrede tussen de volken; vrede in de gemeenschap; vrede met de natuur.Een 'workshop'. Bv om speciaal stuk in te studeren.
Een symposium rond een bredere thema.

GELEGENHEDEN:

  • een vredesweekprogramma
  • adventsbijeenkomst
  • een kerkelijk Jubileum
  • nacht van de Vrede
  • kerstInn/Paasnacht
  • een kerkennacht
  • een gemeentezondag/ startzondag
  • tgv een speciaal plaatselijk aandachtspunt
  • herdenkingen 200 jaar Koninkrijk
  • herdenkingen gebeurtenissen Eerste Wereldoorlog
  • korenfestival
  • vredesconcert
     

1 januari 2014
WAAR WE AL WAREN

Met kleine en grote manifestaties zijn we sinds een paar jaar het land in met Songs of Peace. Hier wat gegevens. Het kwam als het ware natuulijk voort uit het initiatief dat we op ons jubileum in 2009 hadden genomen: De uitgave van onze bundel Vredesliederen: "En alle angst voorbij".

2010
24 september Grote kerk Gorinchem (Esther – een dagboek – 1942) Vredesweek 2010.  We haakten aan bij een tentoonstelling die daar toen liep in het museum. Daarin stond een dagboek centraal van wat je de "Gorcumse Anne Frank" mag noemen.Naast liederen uit onze bundel "En alle angst voorbij" zong een koor olv Leo Lommers andere vredesliederen. Sopraan.... trad op Daardoor heen lazen twee scholieren teksten uit genoemd dagboek. Geweldige uitvoering van orgelwerk Jehan Alain 


2 mei De Morgenster Papendrecht (Verhalen rond 4/5 mei) Daar is het bijna een traditie dat de eerste zondagmiddag viering van Mei het motto "Songs of peace" mee krijgt. Met volop medewerking van Kerk en Vrede leden. 

2011
21 september Oud-Beijerland Openhof (Chagall, Visioenen van Vrede)  
Lijn naar Internationale dag van de Vrede 21 September. Koor van Leo Lommers er weer bij. Maar ook werd de thematiek Oorlog en Vrede aangedragen in de toelichting op de schilderijen. De Open Hof. Raad van Kerken en comite 4,5 Mei was erbij betrokken.

1 mei De Morgenster Papendrecht (Oorlogsverhalen uit plaatselijke kranten van die tijd; medewerking van Papendrechts, Museum)

30 oktober Hoedekenskerke (Liturgische setting)

2012
6 mei De Morgenster Papendrecht (Teksten van vredesactivist Günther Anders) 

22 september St. Josephkerk Zeist (liturgische setting)

2013 
5 mei De Morgenster Papendrecht (Liturgische setting)

21 juni De Dom Utrecht (Groots korenfestival. Vrede van Utrecht 300 jaar. )

11 december Ontmoetingskerk Open huis Dordrecht (Kerst en vredeslied)

2014 
3 mei Petruskapel Dordrecht (Vredeslied)

23 september De Achthoek Scherpenzeel (Vredeslied)

2016

20 september Hofkerk Oldenzaal.

 

 

Nieuws

Bescherm de Global Sumud Flotilla!

De grootste burgervloot in de geschiedenis vaart naar Gaza met voedsel en medicijnen. Israël dreigt de vloot tegen te houden, maar samen kunnen we hun schild vormen. Teken ook en zie er ook op toe dat de vloot veilig doorgang vindt!

Teken hier.

Lees verder
Over het grote belang van diplomatie

Kerk en Vrede lid Ton Rullmann schreef een o.i. belangrijk artikel over het belang van onderhandelen in de huidige situatie van politeke en militaire spanningen in Europa.

Een citaat:
“Onderhandelen doe je juist als je elkaar niet vertrouwt. Diplomatie met lange adem, waarbij kleine, vertrouwenwekkende stappen de spanningen en het niveau van bewapening verminderen, en er ruimte ontstaat om te komen tot een veiligheidspact voor heel Europa. Idealistisch misschien, maar het alternatief – een voortgaande confrontatie tussen NAVO en Rusland met groot gevaar van escalatie – is simpelweg onaanvaardbaar. ”


Lees hier wat Rullmann schrijft.

Lees verder
actie rond Gaza maandag 1 september - wij werken hier niet aan mee

Rond de genocide in Gaza...

"Door te weinig en te laat te doen maakt de regering ons medeplichtig. En daar werken we niet aan mee. Op maandag 1 september laten we deze boodschap in heel Nederland luidkeels horen..."

Op vele plaatsen in Nederland legde men om precies 12.00 uur het werk neer bij het horen van het maandelijks Alarm op de eerste maandag van de maand september en voegde daar zelf vervolgens nog eigen kabaal aan toe met potten, pannen, fluiten en wat al niet meer, om zo tot uitdrukking te brengen dat de oorlog in Gaza, met alle honger en geweld, moet stoppen en dat de Nederlandse regering alles uit de kast moet halen om daaraan mee te werken.

Zo ook in het centrum van Utrecht. Vele mensen kwamen bijeen bij de ingang van Hoog Catharijne, onder het Bollendak en liepen vervolgens in een demonstratie mee naar het Stadskantoor. Het was een waardig, indrukwekkend gebeuren, waar ook Kerk en Vrede (die de landelijke actie ondersteunde) aan meedeed.

Zie hier de bewegende beelden van de demo...

Zie verder op de website van #wijwerkenhiernietaanmee

Lees verder

Agenda

18 september 2025 Vredesweek 2025 in Drachten

Persbericht / uitnodiging
Vredesweek / Tijd van Schepping

Donderdag 18 september:
Doopsgezinden van Surhuisterveen, Rottevalle en Drachten-Ureterp nodigen uit voor deelname.

Lees verder
20 september 2025 Symposium ‘wegen naar vrede’

20 september 13.00 – 17.00 uur in Paleisstraat 8, kerk van de Doopsgezinde Gemeente Den Haag.

 

Lees verder
24 september 2025 Kom woensdag 24 september naar het Spui voor het 81e vredesprotest

Van de website https://www.stopdeoorlogamsterdam.nl/

Wij organiseren ons protest tegen het voortduren van de oorlog in Oekraïne en de groeiende wapenwedloop elke 24e van de maand, om 18.00 uur bij het Lieverdje op het Spui, als protest tegen de Russische overval op Oekraïne op 24 februari 2022.

Nu al voor de 81e keer...

Lees verder